Plasty

Plasty jsou jedním z nejvýznamnějších ekologických problémů, kterým dnešní svět čelí.

 

Odhaduje se, že od počátku výroby plastů bylo celosvětově vyrobeno nejméně 8,3 miliardy tun plastů . Z toho bylo vytvořeno nejméně 6,3 miliardy tun plastového odpadu a téměř 80 % bylo odloženo na skládku nebo do přírodního prostředí, jako jsou například oceány.

plasty želva

Rozložení plastového sáčku může trvat 20 – 100 let, u pet lahve až 1000 let. Plastové výrobky se nikdy řádně biologicky nerozloží, pouze se rozpadnou nebo rozloží na malé kousky, ale nikdy zcela nezmizí. Rozpadají se na polymery a toxické chemikálie, které v našem prostředí přetrvávají.

 Uvědomujeme si tento problém a proto jsme se rozhodli prodejem našich výrobků podpořit celosvětově uznávanou organizaci 4 Ocean.

Logo_4Ocean_blue_on_clear_Logo

 

Podporou 4 Ocean pomáháme financovat celosvětové čištění oceánů. Za každý prodaný produkt 4 Ocean vytáhne půl kilogramu plastového odpadu z oceánů a moří.

4ocean-ocean-cleaning-bracelet-support-featured

Jako zdravotnická společnost věříme, že musíme vždy minimalizovat naši ekologickou stopu a snažit se o udržitelné balení. Z toho důvodu nepoužíváme skleněné obaly, jejichž vysoká energetická náročnost na výrobu a konečná váha při transportu má výrazný dopad na globální oteplování. 

 Pevně věříme, že nás ostatní budou následovat a podaří se nám celkově jako společnosti snížit nežádoucí dopad na oceány a životní prostředí ve kterém žijeme. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení