Plasty

Plasty jsou jedním z nejvýznamnějších ekologických problémů, kterým dnešní svět čelí.

 

Odhaduje se, že od počátku výroby plastů bylo celosvětově vyrobeno nejméně 8,3 miliardy tun plastů . Z toho bylo vytvořeno nejméně 6,3 miliardy tun plastového odpadu a téměř 80 % bylo odloženo na skládku nebo do přírodního prostředí, jako jsou například oceány.

plasty želva

Rozložení plastového sáčku může trvat 20 – 100 let, u pet lahve až 1000 let. Plastové výrobky se nikdy řádně biologicky nerozloží, pouze se rozpadnou nebo rozloží na malé kousky, ale nikdy zcela nezmizí. Rozpadají se na polymery a toxické chemikálie, které v našem prostředí přetrvávají.

 Uvědomujeme si tento problém a proto jsme se rozhodli prodejem našich výrobků podpořit celosvětově uznávanou organizaci 4 Ocean.

Logo_4Ocean_blue_on_clear_Logo

 

Podporou 4 Ocean pomáháme financovat celosvětové čištění oceánů. Za každý prodaný produkt 4 Ocean vytáhne půl kilogramu plastového odpadu z oceánů a moří.

4ocean-ocean-cleaning-bracelet-support-featured

Jako zdravotnická společnost věříme, že musíme vždy minimalizovat naši ekologickou stopu a snažit se o udržitelné balení. Z toho důvodu nepoužíváme skleněné obaly, jejichž vysoká energetická náročnost na výrobu a konečná váha při transportu má výrazný dopad na globální oteplování. 

 Pevně věříme, že nás ostatní budou následovat a podaří se nám celkově jako společnosti snížit nežádoucí dopad na oceány a životní prostředí ve kterém žijeme.