V čem se liší kolagen Golden Life od konkurence?

Po řadě výzkumů bylo zjištěno, že je třeba kolagen rozštěpit na malé části, aby mohl být pro lidské tělo vstřebatelný a využitelný. Malé peptidy velikosti nano částic mohou procházet ze zažívacího traktu do lymfy, krve a mezibuněčného prostoru tkání. Odtud procházejí skrze buněčnou stěnu do buňky, které přinášejí stavební hmotu, ale především informace, tedy pokyn k zahájení tvorby mladého fyziologického kolagenu.

Bylo zjištěno, že kolagenní peptidy o molekulové hmotnosti cca 3.000 daltonů a to bez ohledu na původ kolagenu mají nejvyšší biologickou dostupnost a aktivitu. Vstupují do buněk a podněcují jejích množení a tvorbu mladého kolagenu. Zvyšují tvorbu kolagenu o 100 % již za 11 dní.

Výhody

  • Vynikající vstřebatelnost v trávicím traktu a snadná stravitelnost
  • Vysoká čistota
  • Vysoký obsah bílkovin a specifických aminokyselin glycinu, prolinu a hydroxyprolinu
  • Neobsahují tuky, cukry ani cholesterol nebo laktózu
  • Jsou nízkokalorické, mají nízký glykemický index a nezpůsobují přibývání na váze
  • Jsou biologicky snadno dostupné a dobře se vstřebávají, zejména v nápojové formě
  • Mají prokázanou biologickou aktivitu – podporují množení chrupavkových a kostních buněk a stimulují tvorbu mladého kolagenu v pojivových tkáních pohybového aparátu
  • Podporují snížení tukové tkáně a zvýšení hmotnost svalstva a v kombinaci se silovým cvičením umožňují zvýšení svalové síly
    Jsou zcela bezpečné a bezrizikové a to i při dlouhodobém i trvalém podávání. Jako potvrzení o naprosté zdravotní bezpečnosti obdržely od Amerického úřadu pro kontrolu a schvalování léčiv (FDA) status GRAS („Všeobecně považované za bezpečné“).  Bezpečnost kolagenních peptidů potvrdily i Německý institut pro léky a medicínské výrobky, Ministerstvo pro ochranu spotřebitelů Německa a Světová zdravotnická organizace (WHO).

https://www.gelita.com/en/products/collagen-peptides/verisol

http://www.ideactifs.com/pdf/news/news_5e8ef5e74a2784_00623843.pdf