Co je to kolagen a proč ho potřebujeme?

facebook_cover

Kolagen je základní stavební hmotou chrupavek, kostí, kůže, šlach a vazů.

Od 25 let života se obsah kolagenu v lidském těle snižuje, přičemž ve věku 45 let se už netvoří téměř vůbec. To má na svědomí vznik prvních vrásek či celulitidy. Pokožka je suchá, vlasy ztrácejí lesk a vitalitu, nehty se lámou. Pro zachování pružné pokožky bez vrásek a kvalitních vlasů je důležité jeho pravidelné doplňování.

 IMG_3270Srovnání spokojené klientky, které se díky kolagenu vypnula pokožka

Typy kolagenů:


Pro lidské tělo jsou nejdůležitější první čtyři typy.

Typ I :  Tvoří  největší část kolagenu v lidském těle, až 90%. Skládá se z hustých vláken, které tvoří strukturu kůže, kostí, šlach, vláknité chrupavky, pojivových vláken a zubů.

Typ II :  Tvoří  ho volnější vlákna  nacházející se v elastické chrupavce, která má za úkol tlumit nárazy v kloubech.

Typ III :  Tvoří  strukturu svalů, orgánů a tepen, nachází se v rychle rostoucích tkáních. Tento typ je součástí hlavně mladých organismů a později ho postupně nahrazuje kolagen typu I.

Typ IV : se vyskytuje v bazální membráně epitelů.

Typ V : je obsažen v cévních výstelkách.

 

 krabička kolageny otevřená odraz_1

Kolagen je dobrý zejména na:

problémy s pohybovým ústrojím – bolavé kosti, klouby, slábnoucí chrupavkové tkáně, náchylnost k různým zraněním už i při běžných aktivitách


problémy s pletí – ochablost, únava pleti, vznikající vrásky, suchá pleť, pleť bez života


problémy s kůží – hůře se hojí zranění a kožní nemoci, vznikající strie


problémy s vlasy – vypadávání vlasů, suché a lámavé vlasy, štěpící se konečky


problémy s nehty – křehké nehty, které se okamžitě lámou, tvrdé nehty, štěpící se nehty


Doplňování kolagenu dokáže velmi efektivně těmto problémům zamezit, v případě stávajících projevů je může ztlumit a přiblížit tělo zpět ke kondici z mladšího věku.

 1000x200_plzencz_kolagen_ (1)

 

Kolagen a klouby

Mezi nejčastěji skloňované látky na výživu kloubů patří bezesporu kolagen. Dalšími jsou chondroitin a glukosamin, látky běžně obsažené i v lécích na klouby. J

Už jsme si řekli, že kolagen tvoří strukturu kostí, vazů, šlach a chrupavek. Nepřekvapí tedy, že právě pohybový aparát ho potřebuje dostatek. V chrupavce se nachází především kolagen II. typu, který má na funkci chrupavky nezastupitelný vliv – zajišťuje její pevnost a odolnost. Jakmile začne kolagenu ubývat, má to vliv i na funkci chrupavky. Proto bychom se měli snažit mít kolagenu dostatek.

Sport & beauty energy powder je vhodný pro aktivní jedince, kteří chtějí udržet své tělo v kondici. Urychluje rekonvalescenci po sportu nebo ortopedických zákrocích. Obsahuje vysoký podíl kolagenu, chondroitinu, glukosaminu a msm. Vhodný je i pro starší jedince, kteří chtějí udržet své tělo v kondici a také pro mládež, která se aktivně věnuje sportu (mládež užívá poloviční dávku).

                                                                                                              sport and beauty powder odraz

Kolagen a pleť, vlasy a nehty 

Lidská kůže je tvořena z 80% kolagenem, který se spolu s elastinem stará o její hydrataci a pružnost. Bylo provedeno několik studií, které potvrdily, že kolagenové peptidy nacházející se v hydrolyzovaných suplementech mohou pomoci zpomalit stárnutí pokožky a zlepšit její hydrataci.

Vlasy jsou tvořeny keratinem, který se tvoří pomocí několika aminokyselin. Jejich zdrojem je i kolagen.  Doplnění  kolagenu  má vliv  nejen na  pokožku , ale má pozitivní vliv  i na vlasové  folikuly, které se nacházejí  v pokožce hlavy. Díky tomu budou vlasy méně padat, méně se štěpit, nové vlasy  budou  rychleji růst. Stejně tak to působí i na nehty, které se stávají odolnější, pevnější a méně se štěpí. 

Beauty energy powder zpomaluje stárnutí a je ideální kombinací 6 účinných látek, komplexu vitaminů (B2, B3, B6, B7, B9, D3, E), zinku a selenu. Při pravidelném užívání vaše tělo pocítí pozitivní vliv této kombinace již po několika týdnech - krása a zdraví vaší pleti, vlasů i nehtů začne proudit zevnitř a projeví se navenek.

beauty energy powder odraz

beauty pro odraz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení